Feed Item

Her ne kadar kuru temizleme işinden çok fazla anlamayan ve sadece lazım olduğunda bazı özel kıyafetlerimizi kuru temizlemecilerin ellerine teslim eden bizler kuru temizleme işleminin tüm lekelerin net çözümü olduğunu düşünüyor olsak da değildir. Kuru temizleme işlemi öncesinde kumaşın yapısının göz önüne alınarak uygulanan çıkartma işlemi sayesinde birçok leke türü birçok kumaş türü üzerinden söküp atılmaya yardımcı olur.

Fakat tüm lekelerden bu sayesinde kurtulmak bizlerin düşündüğü gibi mümkün değildir. Kan ve kahve lekesi gibi zorlu lekeler ile baş edilebiliyorken bazen pas lekesi bazen de kumaşa daha önceden gerçekleştirilen yanlış müdahale sonucunda lekelerin kumaşa sinmesi durumu söz konusudur. Kumaşın derinine sinmiş olan lekeler ise kuru temizleme işlemi ile bile çıkarılamamaktadır.

Elbette, seçim yapacağımız kuru temizleme firması da kaliteli bir hizmet ve beklediğimiz gibi bir sonuç almamız için son derece önemlidir. Artık Üsküdar kuru temizleme gibi benzeri bir arama gerçekleştirerek kendi bölgemize en yakın olan kuru temizleme işletmelerine ulaşabiliriz.